Biuletyn Informacji Publicznej Samorządu Województwa Podkarpackiego

Mapa strony

REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W RZESZOWIE
ul. Hetmańska 9, 35-045 Rzeszów
Ogłasza nabór kandydatów do pracy na jedno wolne stanowisko urzędnicze
od Inspektor do Specjalista (1 etat)
w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej

  1. Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe;
  • staż pracy: minimum 3 lata;
  • udokumentowane doświadczenie zawodowe w temacie realizacji i współrealizacji projektów;
  • dobra znajomość ustaw: o samorządzie województwa, o pomocy społecznej, prawo zamówień publicznych, o ekonomii społecznej;
  • znajomość Wojewódzkich Programów realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie;
  • nieposzlakowana opinia;
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • obywatelstwo polskie;
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • bardzo dobra umiejętność obsługi komputera (word, excel) i urządzeń biurowych.
  1. Wymagania dodatkowe:
  • umiejętność samodzielnej pracy oraz pracy w zespole;
  • dyspozycyjność, dokładność, umiejętność planowania i sprawnej organizacji pracy;
  • zaangażowanie w pracę, terminowość, komunikatywność;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • umiejętność analitycznego myślenia, sporządzania raportów i analiz;
  • doświadczenie zawodowe w organizacjach pozarządowych;
  • otwartość na dokształcanie i doskonalenie zawodowe
  1. Zakres zadań przewidzianych dla stanowiska pracy:
  • współpraca z Oddziałami Ośrodka przy realizacji działań związanych z przygotowaniem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej do realizacji zadań w zakresie perspektywy finansowej na lata 2021-2027 i ich realizacja;
  • współpraca przy opracowaniu założeń projektów, udział w procedurze składania wniosków aplikacyjnych, negocjacji i podpisywaniu umów o dofinansowanie projektów;
  • monitorowanie postępu finansowego, sporządzanie wniosków o płatność, współpraca przy realizacji zadań związanych z udzielaniem zamówień publicznych;
  • udział w inicjowaniu i promowaniu nowych rozwiązań w obszarze polityki społecznej;
  • udział w przygotowaniu i realizacji Wojewódzkich Programów przygotowywanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie;
  • udział w kreowaniu polityki informacyjnej, organizacja wydarzeń związanych z zadaniami Ośrodka.
  1. Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

Praca o charakterze biurowym w siedzibie Ośrodka w Rzeszowie, konieczność wyjazdów służbowych na terenie i poza terenem województwa podkarpackiego. Wymiar czasu pracy, pełen etat. Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy z oprogramowaniem, praca z dokumentami.

  1. Wymagane dokumenty i oświadczenia:
  •  list motywacyjny i curriculum vitae – własnoręcznie podpisane;
  •  kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  •  oświadczenie kandydata, że ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz że korzysta z pełni praw publicznych;
  •  oświadczenie kandydata, że nie był karany za przestępstwa popełnione umyślnie, przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  •  kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy (tj. świadectwa pracy lub inne dokumenty potwierdzające wymagany staż pracy, doświadczenie zawodowe np. zaświadczenie od pracodawcy lub pisemne referencje z potwierdzeniem okresu zatrudnienia u danego pracodawcy);
  •  kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku zamiaru skorzystania z uprawnienia, o którym mowa w art.13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych;
  •  inne dodatkowe dokumenty potwierdzające posiadane doświadczenie zawodowe.
  1. Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych:

W miesiącu grudniu 2023 r. w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych nie osiągnął 6 %.

  1. Miejsce i termin składania dokumentów :

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w Sekretariacie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie ul. Hetmańska 9, 35-045 Rzeszów lub przesłać pocztą na wyżej podany adres z dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko merytoryczne: „od  Inspektor do Specjalista”,  w terminie do dnia 29 stycznia 2024 r. Aplikacje, które wpłyną do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Informacja o wyniku naboru (wynik postepowania konkursowego) będzie zamieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej http://www.rops.rzeszow.pl oraz na tablicy informacyjnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

  1. Pozostałe informacje:

Dokumenty aplikacyjne kandydatów niewyłonionych w drodze naboru jak również dokumenty aplikacyjne niespełniające wymagań formalnych oraz dokumenty, które wpłynęły po terminie kandydaci mogą odebrać osobiście w Kadrach Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie w terminie 3 miesięcy od zakończenia naboru. Dokumenty nieodebrane w terminie o którym mowa wyżej podlegają zniszczeniu. Kandydaci do pracy spełniający wymagania formalne określone w ogłoszeniu, zostaną poinformowani telefonicznie o miejscu i terminie prowadzenia kolejnego etapu rekrutacji.

Klauzula Informacyjna Dla Kandydatów

 Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz UE L119 z 04.05.2016 ) informuje, iż :

  1. administratorem danych osobowych kandydatów aplikujących na wolne stanowiska urzędnicze jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie
  3. dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procedury naboru - na podstawie art. 6 ust 1 lit. a i lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r.,
  4. w przypadku podawania dodatkowych danych osobowych, które nie są wymagane przepisami prawa proszę o wyraźne wskazanie zgody na ich przetwarzanie, gdyż brak takiej zgody będzie skutkować odrzuceniem oferty,
  5. dane osobowe przechowywane będą nie dłużej niż 7 miesięcy od zakończenia naboru,posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia (jeżeli podstawą ich przetwarzania nie jest obowiązek prawny) lub ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie,
  6. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Ochrony Danych Osobowych, podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest dobrowolne jednakże niepodanie danych uniemożliwi wzięcie udziału w procesie naboru, odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.

                                                                                      Dyrektor
Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej
w Rzeszowie
Jerzy Jęczmienionka

Herb Województwa Podkarpackiego